Nečekaný náraz 2

14. května 2006 v 19:43 | Teruška |  Nečekaný náraz - by Terushka
Červen 2007

"Mami a kam teda chcete jet? Ale se mnou nepočítejte, jo, já jedu v tu dobu s holkama do Chorvatska."

"No dobře no, ale mysleli sme si, že by to mohla být hezká dovolená - celá rodina spolu.." - snažím se nepřevrátit oči v sloup - "A kdo tam na vás bude dávat pozor? A s kým tam vlastně jedeš?"

"Mami, buď v klidu. Budeme ubytovaní v nádherné chatičce, bude nám tam vařit jedna hodná paní.." teď sem teda zalhala, ale přece jí nebudu říkat, že každý den budem chodit do fastfoodů, když je to členka hnutí proti hamburgerům a v životě by mě nepustila do McDonalda, kdyby věděla, kam se dem s holkama najíst.

"A budem tam já, Šárik, Verča, Domča a Kája" radši zatajím, že tak bude ještě dalších 5 kluků.

"Jo a kam teda chcete jet vy?"

"Do Loitshe, je tam nádherná příroda a…" a asi půl hodiny musím poslouchat ty mamčiny žvásty o tom, jak tam budou jezdit na kole atd. Bože to musí být zapadákov! I když mám pocit, že sem to Loitshe už někdy slyšela.. Mamku umlčím slovy, že se musím jít učit, ale místo toho zamířim k mobilu a vytočím Šárčino číslo.

"Haló?"uslyšim Šarčin hlasitý hlas.

"Šári, nekřič! Tak to Chorvatsko platí! Sem tak ráda, že tam s váma jedu,jinak bych musela valit s našima do Německa, do nějakého zapadákova, tušim že Loitshe se to jmenuje.."

"Co prosím? Terezo, ty si řekla Loitshe?"

"Jo! Proč zase zvyšuješ hlas?! Už tak mluvíš dost nahlas!"

"Terezo, jedem s vašima, Chorvatsko padá!!"

"Proboha proč? Já s našima a tím individuem, co si říká můj bratr, nikam nejedu! A navíc místo Chorvatska? Ty ses úplně, ale úplně zbláznila! Já věděla, že si blázen, ale že tolik?"

"Já sem možná blázen, ale ty máš dost blbou paměť! Copak nevíš, kdo tam bydlí?"

"Počkej, zkusím hádat.. Že by Kačer Donald?"

"Kaulitzovi přece!"

"A to je zase kdo? Nějací vzdálení příbuzní George Bushe??"

"Přemýšlej někdy trochu! Kaulitzovi jsou přece Tom a Bill!"

Najednou mě blikne.. "Počkej, né náhodou z té skupiny, jak byla minulý rok strašně slavná?Tokio..hotel? Nebo tak nějak.. No fajn, ale co tam jako chceš dělat? Okupovat jejich barák a kempovat jim na zahradě? Ne Šári sorry já jedu do Chorvatska!"

"S tím kempováním to není zas tak špatnej nápad.. Akorát musíme sehnat stan.. Nemáte náhodou nějakej?"

"Ne, máme jen karavan..Ten náhodou nechceš?"

"No aspoň bysme se netlačily ve stanu.. Ale kdo nám ho tam odveze?"

"Já na tebe už vážně nemám nervy.. Už budu muset končit.. Čau."

"Ale.." Šárka se ještě snaží něco říct, ale já radši zavěsím.

Chci si pustit nějaké cédo, ale nic nemůžu najít.. No tak, kde jsou ti Green Day? NIKDE! Rasmus?Black Eyed Peas? Simple Plan? NIC! Kde to sakra je? Brácha! Já ho asi vážně jednou zabiju! Co si sakra myslí?

No nic, sáhnu do starších CD.. Co to tu je?... Tokio Hotel.. No jasně, já na ně málem zapomněla. No mě se to Loitshe zdálo hned povědomé… Zaposlouchám se a asi za hodinu se mi vybijí baterky, tak si sundám sluchátka a najednou slyším..

"Terezo,pojď už konečně dolů nebo uvidíš ten kravál!" No ten vidim už teď, pomyslím si, ale radši jdu dolů.

Mamka se mě pokusí něco říct, ale spíš zachrochtá - podle toho usoudim, že na mě volala už dost dlouho -, tak se slova ujme taťka:

"Terko, já a mamka jsme hodně přemýšleli o tom, že s náma do toho Německa nechceš jet a hodně nás to mrzí. Prostě s náma pojedeš" a taťka zvýší hlas.. "a na to Chorvatsko zapomeň!"

"Ale.."

"Žádné ale, žádné argumenty, jasný?"

"Jasně Hitlere!!" řeknu naštvaně, ale radši se klidím, abych za tu poznámku ještě nedostala.. Tak to je vrchol! Se zbláznili nebo co? Vždyť je mi patnáct! Oni nebudou rozhodovat o tom, co budu dělat a co ne!
 


Komentáře

1 Linnhe Linnhe | 26. dubna 2007 v 13:31 | Reagovat

:D No červen 2007. Teď už to tak velká budoucnost není, ale to je škoda, protože rok 2006, byl nejlepší v mym životě :'(

2 Scharule Scharule | 3. července 2008 v 20:43 | Reagovat

Ty wole... Chvála naivitě!!! =)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama